McGREGOR – Retailgericht vanuit een rijk erfgoed

McGREGOR – Retailgericht vanuit een rijk erfgoed

Ruim een eeuw geleden introduceerde David Doniger een met McGREGOR nieuw begrip dat we tegenwoordig kennen als American sportswear. In de jaren vijftig bereikte McGREGOR daarmee een netwerk van 7.000 verkooppunten in Noord-Amerika, met als stijl-icoon de waterafstotende Drizzler-jas die in 1956 om de schouders hing van James Dean in Rebel Without a Cause.

 

Vol in het licht

Na een roerige tijd staat het merk nu opnieuw vol in het licht. De wereldwijde merkrechten behoren vandaag toe aan Marc Brouwers, Tacco Marijnen en DM Equity Partners. Zij sloten in 2022 een overeenkomst met Clé Enneking als licentienemer voor de complete McGREGOR fashion-lijn. Samen met creatief directeur Ellen van Klinken en merkambassadeur Ad van den Hoek bouwde hij vervolgens in alle rust de keten opnieuw op. Ad van den Hoek vertelt: “We zijn gaan werken aan hernieuwde samenwerking met grote key-accounts. In binnen en buitenland die al een achtergrond met het merk hadden. We hebben ons dus bewust buiten de schijnwerpers gericht op bestaande relaties, want we waren nog niet klaar voor wholesale via de zelfstandige retail in het midden-hoge segment. Ondertussen zijn we daar wél klaar voor.”

Samen met retail

Clé Enneking: “De productie staat, de distributie is op orde, onze collecties zijn alweer een paar jaar zichtbaar. Nu we er weer staan, treden we naar buiten, want er is absoluut een markt voor McGREGOR. De consument kent het merk nog steeds uitstekend, het is een gerenommeerde merknaam. Samen met de retailer willen we nu op een goede manier het verhaal neerzetten. We zoeken daarom retailers met affiniteit en gevoel voor het merk en onze collectie, die geloven in het merk en in de meer dan 100-jarige geschiedenis, én die een samenwerking voor de lange termijn met ons willen aangaan. Want het is de bedoeling dat we samen succesvol zijn. McGREGOR kiest expliciet voor een retail-model waarin fabrikant en detaillist samen verdienen.”

Kom langs

Ad van den Hoek: “Kom dus langs in onze showroom in Gilze, of kom op 29 en 30 juni naar Shift in Zaandam, waar we de SS26-collectie zullen presenteren. Deze beurs is een dynamisch evenement, gericht op fashion in de breedste zin. Het doel van Shift is om een fris en authentiek platform te bieden waar merken, retailers en andere professionals elkaar kunnen ontmoeten, inspireren en samenwerken. Deze beurs sluit dan ook naadloos aan op onze doelstelling.”

Aanbevolen artikelen
Neem contact op

Wilt u ons een bericht sturen? Wij nemen z.s.m. contact met u op.

0